otwarcie_kbk26

Otwarcie Królestwa Bez Kresu

Na ten moment czekaliśmy od początku roku! Oto 26 czerwca ruszyło Królestwo Bez Kresu – pierwsza w Polsce „herberciarnia”, czyli miejsce, w którym łączą się ze sobą Herbert, herbata i działanie. Na otwarciu było ponad sto osób, nie tylko z Rzeszowa i okolicy, ale także z Krosna, Tarnowa, Krakowa, Wrocławia, Lublina, Radomia, a nawet z Wilna.

Jeszcze przed godziną 19.00 na dziedzińcu KBK zaczęli się gromadzić goście. O 19.24 na scenę weszli namiestnicy – Dawid Hallmann i Kamil Sznajder, którzy przemówili do zebranych. Podziękowali oni wszystkim, którzy przyczynili się do powstania „herberciarni”. Następnie z głośnika zabrzmiały słowa „Przesłania Pana Cogito”. Przed godziną 20.00 wrota KBK zostały otwarte. W środku odśpiewano „Pieśń na uroczystości w Horodle”. Towarzystwo Michała Archanioła zagrało też kilka innych zapomnianych utworów. Przez cały wieczór w KBK można było wybić sobie pamiątkowego rycara (walutę KBK), zrobić zdjęcie w mundurze z powstania styczniowego lub warszawskiego, pograć w gry planszowe. Podczas pierwszej godziny w jednym z pomieszczeń odtwarzane były wiersze Z. Herberta, czytane przez autora. Po godzinie 22.00 na dziedzińcu odbyło się śpiewanie pieśni przy pochodniach.

Otwarcie KBK było okazją do poznania wielu ciekawych osób. W niemal każdym kącie toczyły się dyskusje lub śpiewano pieśni. W jednej z sal zorganizowano ad hoc koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego. To świadczy o potencjale miejsca i aurze sprzyjającej działaniu. Ostatni goście poszli spać o godzinie 5.00. Zobacz zdjęcia!

Od poniedziałku 29 czerwca „herberciarnia” działa codziennie od 15 do 23. Przed nami największe wyzwanie – utrzymać miejsce i sprawić, by stało się prężnym ośrodkiem kultury. Każdy może nam w tym pomóc. Wystarczy przelać dowolną kwotę na konto:

Fundacja Tradycji Miast i Wsi
16 1090 1740 0000 0001 2088 2593 (BZ WBK)
Tytułem: dar na cele statutowe herberciarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>