Wsparcie dla bratnich inicjatyw

Zależy nam bardzo, aby dobre pomysły nie ginęły z braku środków, dlatego postanowiliśmy objąć stałym wsparciem dwie inicjatywy: Grupę Artystyczną Siódmy Dom oraz Towarzystwo Michała Archanioła.

Pierwsza to Grupa Artystyczna Siódmy Dom – formacja artystyczna, skupiająca kilku młodych artystów plastyków, którzy postanowili w swojej twórczości mocno akcentować swoje fascynacje tradycją, głównie ludową. Powstała ona w Tarnowie z inicjatywy Justyny Permus, mieszkanki wsi Wysoka, w powiecie pilskim. Twórcy Siódmego Domu chcą zainaugurować swoją działalność plenerem „Dom z podróży”, w ramach którego powstaną prace plastyczne, przedstawiające problematykę niszczejących starych domów oraz historii z nimi związanych.

Druga to Towarzystwo Michała Archanioła – wyjątkowo nam bliskie, gdyż niemal cała kadra FTMiW jest z nim mocno związana. Można śmiało powiedzieć, że gdyby nie TMA, nie byłoby Fundacji. Było to bowiem miejsce gdzie kuły się idee i klarowało nasze spojrzenie na kulturę i jej rolę we współczesnym świecie. Niestety w ciągu ostatnich dwóch lat aktywność w Towarzystwie zmalała i ograniczyła się głównie do muzykowania. Potwierdza to tylko zasadę, że bez stałego wsparcia ciężko jest utrzymać wysokie obroty działania. Nigdy jednak nie jest za późno, by ożywić idee i wrócić do zarzuconych pomysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>