E-book: historia Litwy

Z okazji litewskiej prezydencji w UE, wydano w sześciu językach Historię Litwy. Darmowego e-booka można ściągnąć TUTAJ! Niewątpliwie ułatwia on zrozumienie współczesnej tożsamości litewskiej.

We wstępie możemy przeczytać, że książka udziela jasnej odpowiedzi na pytania, które dla mieszkańców Litwy wiążą się z najważniejszymi, najdroższymi oraz stanowiącymi źródło największego natchnienia kwestiami: jak narodziła się Litwa i dlaczego państwo litewskie jest wyrazem nie przypadku czy skutków ubocznych, ale owocem dojrzewającym przez stulecia, wynikiem dążeń do samodzielności opartej na prawnej decyzji narodu oraz naturalną, zasłużoną nagrodą za życie każdego Litwina?

Dla Polaka jednak jest ona przede wszystkim odpowiedzią na pytanie: jak litewska historiografia interpretuje wydarzenia wspólnej polsko-litewskiej przeszłości? Jest też kluczem do zrozumienia współczesnej tożsamości litewskiej.

Miłej lektury! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>