gdc_site

German Death Camps

Akcja German Death Camps zainicjowana została na portalu Wykop.pl w czerwcu 2015 roku, jako sprzeciw wobec pojawiających się na Zachodzie sformułowań „polskie obozy zagłady”. Nasza fundacja zajęła się formalną stroną projektu, w ramach którego:

1. Został ogłoszony konkurs na projekt grafiki, która pojawi się na wszystkich materiałach akcji. Rozstrzygnięto go za pomocą głosowania internetowego na początku stycznia 2016 roku. Zwyciężył projekt Marcina Bronickiego.

2. Powstała strona internetowa germandeathcamps.org

3. Przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016 roku wydrukowane zostały plakaty i ulotki. Postawione zostały również 3 billboardy.

4. Na początku lutego 2017 roku w trasę ruszył mobilny billboard z napisem „Death camps were nazi German. ZDF apologize!”, który pojawił się w Moguncji (pod siedzibą ZDF), w Wiesbaden, Bonn, Brukseli, Londynie i Cambridge.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>