sprawa

Podsumowanie roku 2015

Rok 2015 to rok ogromnego przyspieszenia. Jeszcze na początku stycznia perspektywa stworzenia nieformalnego centrum kultury była dość odległa. Niespodziewanie jednak znaleźliśmy miejsce całkowicie odpowiadające naszym potrzebom – stare poaustriackie koszary w samym centrum Rzeszowa. Tak powstało Królestwo Bez Kresu. „Herberciarnia”, czyli nowy rodzaj lokalu będący połączeniem trzech elementów: herbaty, Herberta i działania. Pierwsza połowa roku skoncentrowana była głównie na gromadzeniu środków finansowych i remoncie. Druga na działaniu w nowym miejscu. W ciągu sześciu mięsiecy udało się zorganizować m.in. kilka debat, potańcówek ludowych, spotkań różnego rodzaju (od podróżniczych, przez historyczne, po „Herbertowe”), warsztatów etc. A to dopiero początek…

Oprócz działań związanych z KBK kontynuowaliśmy uzupełnianie Mapy Miejsc Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz wysyłanie kartek w ramach akcji Rot.Mistrz – Prześlij dalej! Pojawiły się też nowe pomysły. Stworzyliśmy Mapę polskich śladów na Łotwie oraz Bank Fotografii. Zaczęliśmy prace nad geopolityczną grą planszową (robocza nazwa – „Rimland”). Wzieliśmy też na siebie formalną stronę organizacji kampanii społecznej „German Death Camps” zainicjowanej na portalu wykop.pl. Jest ona reakcją na pojawiające się w zachdonich mediach zwroty „polskie obozy śmierci”.

Przy okazji przypominamy, że w roku 2016, tak jak w poprzednim, będzie można przekazać 1% swojego podatku na naszą działalność. Wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub CIT wpisać numer KRS: 0000320750 a jako cel szczegółowy (ważne!) podać naszą nazwę: Fundacja Tradycji Miast i Wsi. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy!

Nasze działania można wspierać przekazując darowiznę na podane niżej konto. Zachęcamy szczególnie do zleceń stałych (choćby na małe kwoty). Pozwoli nam to lepiej planować wydatki.

Nr konta: 16 1090 1740 0000 0001 2088 2593 (BZ WBK)

Dla przelewów z zagranicy:
BIC: WBKPPLPP
IBAN: PL16109017400000000120882593

Fundacja Tradycji Miast i Wsi
ul. Handlowa 5
43-230 Goczałkowice-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>